تاب آوری و توانایی بداهه گویی با افزایش انعطاف پذیری | زندگی سبز

تاب آوری و توانایی بداهه گویی

این محتوا توسط تیم روانشناسی زندگی سبز گردآوری شده است.
[ad_1]

زمانی در حرفه گویندگی من بود که در هفته در مقابل حدود 4000 نفر می ایستادم. در طول مدت حضورم در صحنه، سختی هایی را که بر آن غلبه کرده ام به اشتراک می گذارم. من زمان زیادی را صرف صحبت در مورد تاب آوری می کردم و در مورد آن به طور مفصل در کتابم می نوشتم. در ادامه با زندگی سبز باشید.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری راهی برای تحمل درد و رنج بیشتر

انعطاف‌پذیری به یکی از آن واژه‌هایی تبدیل شده است که یا به‌عنوان یک بی‌معنی در زمانی که کسی رنج می‌کشد مطرح می‌شود یا به‌عنوان واژه‌ای فراگیر برای غلبه بر هر مشکلی استفاده می‌شود.

مشاوره کودکان ابتدایی

دایان کوتو، نویسنده، تاب آوری را به عنوان «مهارت و ظرفیت قوی بودن در شرایط استرس و تغییرات عظیم» تعریف کرده است. همانطور که همه ما می دانیم، “استرس و تغییر عظیم” به سادگی بخشی از زندگی است. آرزوی «استرس کمتر» این است که انرژی خود را در مکان نامناسبی قرار دهیم و کیفیت زندگی خود را به هر کارتی که کائنات می‌خواهد به ما بسپارد. این توانایی ما را از بین می‌برد که احساس کنیم در مورد پاسخ‌هایمان به زندگی حرفی برای گفتن داریم، در حالی که در واقعیت، این تنها انتخابی است که همیشه داریم.

ویژگی های افراد انعطاف پذیر

انعطاف پذیری فرآیندی است که ما باید فعالانه در آن شرکت کنیم و مسئولیت آن را بپذیریم. درست مانند هر مهارت دیگری که آموخته ایم، با تمرین انعطاف پذیرتر می شویم. هیچ کس نمی تواند این کار را برای ما انجام دهد. ما می‌توانیم در این راه شرکت داشته باشیم و کسی که ما را راهنمایی کند، اما باید تصمیم بگیریم که مسئولیت زندگی ماست و مایلیم برای رسیدن به جایی که می‌خواهیم کار کنیم. (روانشناسی کودک برای معلمان برای داشتن دانش اموزانی با انعطاف پذیری بالا)

کوتو همچنین درباره آنچه که تحقیقاتش در مورد افراد تاب‌آور به او نشان داد، صحبت کرد. «افراد انعطاف‌پذیر… دارای سه ویژگی هستند: پذیرش قاطعانه واقعیت، باور عمیق، که اغلب با ارزش‌های قوی حمایت می‌شود، که زندگی معنادار است. و توانایی عجیبی در بداهه‌پردازی.»

«توانایی عجیب بداهه‌پردازی» که کوتو از آن صحبت کرد چیزی است که من آن را داشتن «ذهنیت انعطاف‌پذیر» می‌نامم. مانند ورزشکاری که قبل از یک بازی بزرگ حرکات کششی انجام می دهد تا ماهیچه های خود را آماده کند تا انعطاف پذیر باشند تا بتوانند خواسته های روز را برآورده کنند، ما می توانیم از نظر ذهنی پیش از چالش های شناخته شده کشش بکشیم تا به ما کمک کند از نظر ذهنی انعطاف پذیر باشیم. داشتن یک طرز فکر منعطف می‌تواند مانند این باشد که انرژی خود را صرف افسوس خوردن در مورد اینکه اوضاع چگونه باید باشد، نمی‌کنیم، بلکه می‌پذیریم که چگونه هستند و تصمیم می‌گیریم بهترین راه برای ملاقات با لحظه‌ای را به‌عنوان این نسخه فعلی از خودتان داشته باشید. مشاوره کودکان ابتدایی

از خودتان سؤالاتی بپرسید: «من روی چه چیزی کنترل دارم؟ این لحظه؟” و “چه قدمی می توانم بردارم امروز برای عبور از این موقعیت به گونه ای که احساس قدرت کنم؟” داشتن یک ذهنیت انعطاف پذیر، انعطاف پذیری در حرکت است، انعطاف پذیری از طریق عمل.

انعطاف پذیری ذهنی

اما از آنجایی که ما واقعاً نمی دانیم روزهایمان چه خواهد شد، من دوست دارم هر بار شروع کنم و خودم را آماده کنم تا فعالانه انعطاف پذیر باشم. من این کار را با یادگیری روش‌های جدید برای کمک به مدیریت عوامل استرس‌زا، یادگیری نحوه تشخیص اینکه آیا تا حدی تحت فشار قرار می‌گیرم یا نه، و همیشه فهرستی از راه‌هایی که به من کمک می‌کند احساس زمین‌خوردگی داشته باشم، انجام می‌دهم. هر لحظه فرصت جدیدی برای انعطاف پذیر شدن به ارمغان می آورد. ( با مشاوره کودکان زیر دو سال انعطاف پذیری و مسئویت پذیری کودک خود را تضمین کنید)

فرصت هرگز تمام نمی شود. به عنوان یک نویسنده، من هر روز صبح، معمولاً قبل از طلوع خورشید، می نویسم. در حالی که صفحات صبح خود را می بندم، می نویسم: “من می توانم لحظه را ملاقات کنم، هر طور که باشد.” این یادآوری و شعار روزانه من از طرز فکر انعطاف‌پذیری است که سعی می‌کنم پیش‌فرض آن را رعایت کنم.

راهنمای حل مشکل ترس از مدرسه در کودکان

امروز شما را به تمرین تاب آوری تشویق می کنم. این فقط یک بیانیه بی معنی نیست، بلکه دعوتی است برای تصمیم گیری در مورد اقدام به جای رکود، استفاده از هر فرصتی برای انتخاب یک ذهنیت انعطاف پذیر به جای ذهنیت سفت و سخت.

[ad_2]

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *