رزرو وقت روانشناسی و مشاوره با تخفیف ویژه

0
سبد خرید خالی است.
ورود | ثبت نام
captcha

با ورود و یا ثبت نام در پیشتاز وب شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت پیشتاز وب و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

رتبه بندی فیلم: آنچه باید در مورد آن بدانید زندگی سبز

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

رتبه بندی فیلم: آنچه باید در مورد آن بدانید زندگی سبز

[ad_1]

فرزند 12 ساله شما می خواهد جدیدترین فیلمی را ببیند که همه چیز خشمگین است. مطمئن نیستید که تماشای آن برای فرزندتان مناسب است. رتبه بندی فیلم ها به هر فیلمی که منتشر می شود داده می شود، اما آیا آنها اطلاعات مورد نیاز شما را ارائه می دهند؟

سیستم رتبه‌بندی فیلم‌ها از سال 1968 وجود داشته است. هدف این سیستم این است که به کسانی که در فیلم‌ها شرکت می‌کنند، از قبل اطلاع دهند که آیا محتوایی توهین‌آمیز یا نامناسب وجود دارد. رتبه بندی های فعلی و معانی آنها در زیر آمده است. به رتبه بندی ها نگاه کنید و ببینید آیا آنها به شما کمک می کنند تصمیم بگیرید کدام فیلم برای خانواده شما مناسب است یا خیر.

* فیلم هایی با درجه G آنهایی هستند که غیر توهین آمیز در نظر گرفته می شوند. والدین می توانند انتظار داشته باشند که فیلمی با این رتبه بندی عاری از محتوای جنسی، برهنگی یا مصرف مواد مخدر/الکل باشد. ممکن است زبان ملایم و خشونت وجود داشته باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند این فیلم ها برای کودکان ساخته شده اند، اما این لزوما درست نیست. آماده باشید تا در مورد چیزهایی که سوال برانگیز است با فرزندان خود صحبت کنید تا آنها بدانند که در فیلم کجا ایستاده اید.

* فیلم های دارای رتبه PG ممکن است محتوای توهین آمیز داشته باشند. والدین ممکن است بخواهند قبل از اینکه به فرزندان خردسالشان اجازه تماشای فیلم را بدهند، خودشان فیلم را تماشا کنند. فیلم‌هایی با این رتبه ممکن است ناسزا، خشونت گرافیکی بیشتر یا برهنگی مختصر داشته باشند. وقتی فیلم را قبل از اینکه فرزندتان ببیند تماشا می کنید، آماده خواهید بود که به هر چیزی که نگران آن هستید رسیدگی کنید.

* فیلم های دارای رتبه PG-13 به رتبه R نزدیک می شوند اما هنوز به آن سطح نرسیده اند. فیلم‌های PG-13 ممکن است شامل صحنه‌های طولانی‌تری از برهنگی یا خشونت باشند. تا زمانی که در شرایط جنسی نباشد، ممکن است از افعال جنسی (کلمه F و سایر موارد) استفاده شود. این رتبه‌بندی اغلب والدین را بیشتر از رتبه‌بندی‌های دیگر گیج می‌کند، زیرا ممکن است از مطالب توهین‌آمیز به‌گونه‌ای استفاده شود که واضح نباشد. قبل از اینکه فرزندتان آن را ببیند یا با فرزندتان فیلم را تماشا کنید تا بتوانید بعداً درباره آن صحبت کنید.

* فیلم های دارای رتبه NC-17 برای افراد زیر 17 سال “بسیار بزرگسال” هستند. فیلم‌های دارای این رتبه‌بندی ممکن است حاوی محتوای جنسی یا خشونت گرافیکی باشند که فقط بزرگسالان باید آن را ببینند. برخی از مردم فکر می کنند فیلم های NC-17 مستلزم پورنوگرافی است، اما این لزوما درست نیست. والدین دوست دارند همه کودکان زیر 17 سال را از دیدن این فیلم ها دور کنند.

* فیلم‌های دارای رتبه‌بندی R حاوی محتوای بزرگسالان هستند که برای تماشاگران جوان فیلم مناسب نیست، اما به اندازه کافی وجود ندارد که هیئت رتبه‌بندی آن را به‌عنوان صریح جنسی ارزیابی کند. فیلم‌هایی که به این رتبه‌بندی داده می‌شوند به احتمال زیاد دارای زبان قوی و مکالمات بزرگسالان، مصرف مواد مخدر یا الکل، موضوعات یا فعالیت‌های بزرگسالان، رفتار خشونت‌آمیز گسترده و/یا برهنگی جنسی هستند.

با وجود اینکه به همه فیلم‌های سینمایی امتیاز داده می‌شود، آیا این بدان معناست که می‌توانید به آنها اعتماد کنید؟ فیلم‌ها به‌جای اینکه بر اساس بخش‌های خاص باشند، به‌عنوان یک فیلم کلی رتبه‌بندی می‌شوند. بنابراین اگر اکثریت قریب به اتفاق تصویر غیر توهین‌آمیز باشد، امتیاز کمتری دریافت می‌کند. با این حال، والدین ممکن است متوجه شوند که در یک یا دو صحنه نگرانی بیشتری وجود دارد که ترجیح می دهند فرزندشان را از تماشای آن باز دارند.

ممکن است بخواهید چند تکلیف در مورد فیلم هایی که فرزندانتان می خواهند ببینند انجام دهید. به سایت های مختلف نقد فیلم نگاهی بیندازید تا ببینید چه امتیازی به آن ها داده می شود و چه نوع اعتراضاتی را منتقدان داشتند. همچنین می توانید قبل از اینکه به فرزندتان اجازه دیدن آن را بدهید، فیلم را تماشا کنید. علیرغم این واقعیت که به فیلم‌ها رتبه‌بندی داده می‌شود که به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که آیا فیلمی برای تماشای فرزندتان مناسب است یا خیر، بهتر است قبل از بله گفتن به غریزه خود اعتماد کنید.

[ad_2]

منبع

درباره نویسنــده
نویسنده
vahid
نظرات کاربـــران
فاقد دیدگاه
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است. اولین دیدگاه را شما بنویسید.
ثبت دیدگاه

محصولات جدید

جستجو کنید ...