6 سوالی که باید از مهدکودک کودک خود بپرسید | زندگی سبز

6 سوالی که باید از مهدکودک کودک خود بپرسید

[ad_1]

6 سوال

ترک فرزندتان در اولین صبح مهدکودک یک موقعیت مهم است، اما نگرانی طبیعی همه والدین را می توان با انتخاب خوب مهدکودک کاهش داد. پرسیدن این سوالات قبل از ثبت نام فرزندتان به شما کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرید و مطمئن شوید که فرزندتان در دستان خوبی قرار می گیرد.

چه کسی مسئول کمک های اولیه است؟

کودکان کودک خواهند بود و حتی در امن ترین و محافظت کننده ترین محیط ها نیز حوادثی ممکن است رخ دهد. اگر فرزند شما صدمه دیده باشد، آیا فردی در کارکنان وجود دارد که واجد شرایط درخواست کمک های اولیه باشد؟ آیا چنین فردی همیشه حضور دارد؟ آیا آنها به طور مرتب برای تازه نگه داشتن مهارت ها و دانش خود آموزش می بینند؟

در یک بحران چه اتفاقی می افتد؟

در مواقع اضطراری چه اقداماتی برای تخلیه سریع و ایمن ساختمان وجود دارد؟ آیا این طرح ها توسط سازمان آتش نشانی یا سایر اورژانس تایید شده است؟ آیا همیشه یکی از کارکنان وظیفه دارد که مسئول اجرای مانور باشد؟ ارائه این اطلاعات برای مرکز باید آسان باشد، و اگر نشانه ای از عدم قطعیت وجود دارد، آن را به عنوان یک علامت هشدار قوی در نظر بگیرید که آمادگی ها در این زمینه ممکن است مطابق استاندارد نباشد.

چند کارمند برای کودکان؟

مهد کودک باید چیزی فراتر از ارائه یک مرکز نگهداری از کودک در حین کار باشد. در چنین سنی، زمانی که در مرکز سپری می شود تأثیر زیادی بر رشد کودک شما دارد – در واقع، کارکنان به عنوان جانشین موقت والدین عمل می کنند. اگر هر یک از کارکنان تعداد زیادی کودک برای نگهداری داشته باشد، آنقدر که شما دوست دارید به هر کودک توجه نمی شود. هرچه کودک کوچکتر باشد، مراقبت بیشتری مورد نیاز است و بنابراین نسبت پرسنل به کودک باید کمتر باشد. در حالت ایده آل، در هر زمان نباید بیش از پنج تا هشت کودک در هر کارمند وجود داشته باشد.

محدوده سنی کودکان چیست؟

سایر کودکانی که در مرکز حضور می‌یابند نیز تأثیر زیادی بر رشد اجتماعی فرزند شما خواهند داشت، و بسیار مهم است که ترکیب سنی مناسبی وجود داشته باشد. فرزند شما باید دوستانی هم سن و سال داشته باشد تا بتواند با آنها بازی کند، اما حضور کودکان بزرگتر نیز برای بازی کردن به عنوان الگو مفید است. برعکس، اگر مرکز بیش از حد تحت تسلط نوزادان و کودکان نوپا باشد، کودکان بزرگتر ممکن است توجه مورد نیاز کارکنان پرمشغله را جلب نکنند.

زمان بندی چه فعالیت هایی است؟

مهدکودک زودهنگام اولین قدم ضروری در آموزش است و مرکز باید طیف وسیعی از فعالیت های محرک را برای کودک شما ارائه دهد تا در آن شرکت کند. خسته و ناامید شوند با این حال، باید زمان زیادی برای استراحت و بازی آزاد وجود داشته باشد تا بچه ها احساس فشار و خستگی بیش از حد نکنند.

چه غذایی سرو می شود؟

یک رژیم غذایی متعادل هم برای رشد جسمی و هم برای رشد ذهنی حیاتی است، و اگر مهدکودک هر روز غذای بی کیفیت ارائه دهد، تمام کارهای خوب شما در تهیه منوهای غذایی سالم در خانه قابل لغو است. البته اگر یک وعده غذایی سالم نخورده بماند بی‌فایده است و بنابراین باید تعادلی بین ارزش غذایی، تنوع و مقبولیت برای کام جوان وجود داشته باشد. همچنین باید طیفی از تنقلات سالم مانند میوه و سبزیجات تازه و همچنین دسترسی آسان به آب آشامیدنی وجود داشته باشد.

اولین صبح در یک مهدکودک احتمالاً اولین باری است که فرزند شما برای مدت زمان قابل توجهی از خانواده جدا شده است، و درک ناراحتی احتمالی برای والدین و کودک آسان است. با این حال، پرسیدن این سؤالات قبل از انتخاب یک ارائه دهنده مراقبت، راه درازی را برای اطمینان از این که این لحظه مهم شروع یک فصل جدید شاد در زندگی جوانی فرزند شما است، انجام می دهد.

 

سوالات متداول

1) چرا انتخاب یک مهدکودک مناسب برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

پیش دبستانی و مهدکودک پیش زمینه ای عالی برای ورود کودکان به مدرسه است. به همین دلیل مهدکودک دوره بسیار پر اهمیتی است.

2) دلیل اهمیت تعداد کارکنان در یک مهدکودک چیست؟

اگر هر یک از کارکنان تعداد زیادی کودک برای نگهداری داشته باشد، آنقدر که شما دوست دارید به هر کودک توجه نمی شود. هرچه کودک کوچکتر باشد، مراقبت بیشتری مورد نیاز است و بنابراین نسبت پرسنل به کودک باید کمتر باشد.

3) آیا مهدکودک فرزند شما رژیم غذایی مناسبی برای کودک شما در نظر گرفته است؟

یک رژیم غذایی متعادل هم برای رشد جسمی و هم برای رشد ذهنی حیاتی است، و اگر مهدکودک هر روز غذای بی کیفیت ارائه دهد، تمام کارهای خوب شما در تهیه منوهای غذایی سالم در خانه قابل لغو است.

[ad_2]

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *